poniedziałek, 1 maja 2017

2 ... FAQ

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) – zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.
1. Gdzie jest parking, gdzie jest wejście?

Parking znajduje się przed szkołą, przy głównej ulicy (Solnej na mapach jeszcze Świerczewskiego). Z parkingu widać wejście, które znajduje się między nową a starą częścią budynku. Zaraz przy wejściu będzie wstępna weryfikacja i pobór opłaty startowej (seniorzy 10 zł, juniorzy 5 zł, Wapno 0 zł). Dwóch młodych rosłych mężczyzn będzie miało listę startową wydrukowaną 3 maja rano. Będą tam od 9:00 do 9:50. Zapisani zawodnicy powinni uiścić opłatę i dopilnować skreślenia na liście. "Skreślenie" w tym wypadku świadczy o dotarciu. Niedopełnienie tego obowiązku może doprowadzić do .... kojarzenia od drugiej rundy! Osoby wcześniej niezapisane - podają tylko imię i nazwisko, uiszczają opłatę i udają się do stanowiska sędziowskiego w celu dopisania do listy startowej.
Tuż przy wejściu (po lewej stronie) znajdują się toalety - warto zapamiętać.
2. Czy wolno palić tytoń?
Na terenie szkoły palenie jest zabronione. Palacze muszą (jeśli muszą) palić na zewnątrz.
3. Gdzie jest sala gry?
Zaraz po wejściu odszukujemy schody i idziemy do samego końca. Osoby mające kłopoty ze schodami mogą skorzystać z windy (jedziemy na poziom 2).
4. Gdzie będzie otwarcie turnieju?
Otwarcie turnieju będzie o godzinie 10-ej na sali gimnastycznej. Po załatwieniu formalności najlepiej zająć miejsce na dużej sali gry i spokojnie poczekać na rozpoczęcie np. grając sobie w szachy.
5. Kiedy będzie otwarty bufet?
W tym roku będą najmłodsze w historii wolontariuszki. Od 9-ej będą przygotowywać kanapki w szkolnej kuchni, gdy skończą zostanie otwarta sala z DARMOWYM bufetem. Będą darmowe: kanapki, ciasto, ciastka, paluszki, ..., darmowe napoje: pepsi, mirinda (o smaku gruszkowym) kawa sypana, kawa rozpuszczalna, herbata. Na korytarzach znajdują się "poidełka" z wodą (ja piłem i żyję). Wolontariuszki mają jeszcze małe doświadczenie dlatego apeluję o wyrozumiałość i kulturę :)
6. Czy w szkole jest dostęp do internetu?
Tak, zostaną podane loginy i hasła do szkolnej sieci wifi.
7. Co z telefonami komórkowymi?
Telefony mogą być włączone ale powinny być wyciszone. Osoby chcące otrzymywać SMS z kojarzeniem powinny podać swój numer przy weryfikacji, już na początku przy wejściu.
8. Jakie są zegary szachowe i jak ustawiamy?
Do dyspozycji mamy 49 zegarów DGT1001, te zegary nie mają funkcji dodawania czasu. Ustawiamy czas po 15 minut. Wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie zegar. Zegar ma sygnalizację dźwiękową (ostatnie 10 sekund), jeśli obie strony (!) się zgodzą można ją wyłączyć (przy włączaniu trzeba dłużej przytrzymać)
Film o zegarze DGT1001
W ubiegłym roku był incydent z zegarem, zegar po opadnięciu chorągiewki dalej nalicza czas, dlatego radzę uważać.
Jeśli zawodników będzie ponad 100 na dalszych szachownicach będą zegary mechaniczne.
9. Czy błędne posunięcie kończy grę?
TAK, ten przepis obowiązuje ale trzeba mieć na uwadze, że posunięcie jest zakończone z chwilą przełączenia zegara.
10. Czy od decyzji sędziego można się odwołać?
Sędzia będzie jeden (Jacek Haja), sędzia nie ma honorarium a wręcz dopłaca do tego turnieju. Sędzia stara się być obiektywny. Praktycznie w każdej edycji zdarzały się problematyczne sytuacje ale sędzia do tej pory sobie radził. Zatem można się odwołać ale ... niewiele się osiągnie.
______________
ZGADNIJ ILU ZAWODNIKÓW ZAGRA 3 maja :) nagrodą będzie ... zdjęcie z autografem wielokrotnej i aktualnej Mistrzyni Polski GM Moniki Soćko
>ANKIETA<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz